W pompach ciepła typu split, wymiennik ciepła, automatyka oraz elementy hydrauliczne znajdują się wewnątrz budynku. Rurami do budynku doprowadzany jest czynnik chłodniczy. Ten typ pompy ciepła nie wymaga izolacji termicznej,
czynnik termiczny pozostaje płynny nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.
Straty ciepła są mniejsze niż w przypadku pomp typu monoblok.
Pompy ciepła typu split, wymagają bardziej wykwalifikowanych ekip
montażowych, posiadających uprawnienia F-gazowe oraz wyposażonych w
odpowiedni zestaw narzędzi, zatwierdzonych podczas kontroli Urzędu Dozoru
Technicznego.
Wybór pompy ciepła. Pompę ciepła dodatkowo dobieramy ze względu na jej moc grzewczą.
Należy zwrócić uwagę, by przy porównywaniu ofert, porównywać moc wyjściową przy identycznej temperaturze źródła ciepła i tej samej temperaturze obiegu grzewczego. Różne kryteria producentów powodują, że Inwestorzy otrzymują na dany budynek oferty z różnymi mocami pomp.
Najczęściej spotykamy pompy o mocy nominalnej 5,7,10,12,14,16,21,30 Kw. Zbyt „duża” pompa po za tym ,że jest droższa w zakupie, będzie taktować- pracować impulsowo, co wpływa na jej trwałość. Żeby temu zapobiec stosuje się BUFOR CIEPŁA. Większość instalacji z pompami ciepła zawiera bufor ciepła. Bufor odbiera nadmiar energii z pompy ciepła i oddaje w czasie późniejszym. Zbiornik buforowy, przy zakręconych zaworach grzejnikowych, zapewnia prawidłową pracę pompy, a przy odszranianiu parownika, dostarcza odpowiedni zapas ciepła.
Telefon: 579 969 987
e-mail: biuro@gorka.eu